facebook - Maja Borowicz Instagram - Maja Borowicz

Polcon to jeden z najstarszych ogólnopolskich konwentów miłośników fantastyki  w Polsce. W tym roku odbył się we Wrocławiu – Europejskiej Stolicy Kultury, w dniach 18-22 sierpnia w Hali Stulecia.

Wśród wielu atrakcji Polconu odbyły się wystawy obrazów i ilustracji wybitnych artystów związanych ze światem fantastyki: Chrisa Achilleosa, Bogusława Polcha, Krzysztofa Heksela oraz moich obrazów.

Wszystkie wystawy  można było oglądać przez cały czas trwania festiwalu w Sali Cesarskiej. Tam też odbywały się wernisaże i spotkania z twórcami.

Pierwszy wernisaż pt. „Fantastyczne światy Chrisa Achilleosa”  odbył się w czwartek, 18 sierpnia, o godzinie 19:00.  Możliwość osobistego spotkania i poznania Chrisa Achilleosa było dla mnie niezapomnianym przeżyciem. Tym bardziej że Chris podziwiał z uznaniem moje obrazy.

W piątek, o godzinie 15:00, odbył się wernisaż „Retroperspektywy” Bogusława Polcha – twórca komiksów, na których wychowały się rzesze dzisiejszych fanów polskiej fantastyki. Niestety w wyniku choroby Bogusław Polch był nieobecny.

Wernisaż moich obrazów i spotkanie autorskie odbyło się w sobotę, 20 sierpnia. Spotkanie poprowadził niezastąpiony twórca polskiej fantastyki, Marcin Sergiusz Przybyłek.

Copyright © Maja Borowicz