facebook - Maja Borowicz Instagram - Maja Borowicz

Nidzicki Festiwal Fantastyki to nie tylko możliwość spotkania czołowych twórców literatury tego nurtu. Specjalnie na to wydarzenie, prosto z Nowego Jorku trafiły moje obrazy olejne, a szkło użytkowe z moimi grafikami i giclee dopełniły całości!

Ale…. zacznijmy od początku, czyli od warsztatów malarstwa cyfrowego i konkursu plastycznego “Polska i świat za 100 lat”, które razem z producentem tabletów graficznych WACOM miałam przyjemność poprowadzić. Dzięki wsparciu organizatorów i uczestników festiwalu udało nam się przygotować 10 stanowisk rysunkowych, ale miejsca i tak nie wystarczyło dla wszystkich chętnych. Na szczęście Wojtek Sedeńko w przyszłym roku obiecał powtórkę!

Konkurs zdominowały prace dzieci i to im przypadły nagrody w postaci tabletów graficznych Wacom oraz książek wydawnictwa SOLARIS. Mam nadzieję, że wyrośnie nowe, świetne pokolenie grafików, artystów i malarzy!

W końcu przyszedł piątkowy wieczór – idealny czas na  wernisaż wystawy!

W tym miejscu chciałam podziękować organizatorom – Wojtek Sedeńko i Fundacji Solaris oraz Fundacji Twoje Dziedzictwo . Bez ich zaangażowania moje obrazy nie dotarłyby na zamek w Nidzicy i nie byłoby wystawy!

A mój najnowszy obraz “Ostatnie iskry nadziei” musiałby długo czekać jeszcze na  swoją pierwszą wystawę.

Ogromną niespodziankę i przyjemność sprawił mi również Marcin Sergiusz Przybyłek. Jak wszyscy zaproszeni goście mogłam wysłuchać słów Marcina na temat moich obrazów … dech mi zaparło, mowę odebrało. Dla tych kilku chwil warto podjąć każdy wysiłek.

Cieszę się że mogłam uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu!

Copyright © Maja Borowicz